Як класифікуються провітрювачі з рекуперацією
Рекуператори повітря для вентиляції класифікуються багатьма критеріями.
По галузі застосування:
Промислові – це, як правило, великі апарати, що використовуються на виробництвах із тепловими технологічними процесами.
Апарти невеликих габаритних розмірів та продуктивності відносяться побутовим рекуператорам повітря.
У напрямку руху середовищ:
-
реверсивні рекуператори повітря;
-
перехресні (протиструмові);
-
прямоточні;
-
роторні (в побутовій вентиляції не використовуються).
У перехресно-точних потоки спрямовані перпендикулярно один одному, у протиточних — приплив і витяжка спрямовані протилежно щодо один одного, а в прямоточних — потоки паралельні та односпрямовані. Принцип дії реверсивного рекуператора заслуговує на окрему увагу.
Його робота в холоді нагадує подих людини через шарф на морозі. При видиху повітря нагріває шарф, а при вдиху, проходячи через тканину, повітря підігрівається і потрапляє в легені людини вже не таким холодним. Роль шарфу в реверсивних рекуператорів виконує теплообмінник — регенератор.
Одним із яскравих прикладів таких провітрювачів є Домовент ПСА 100 — інноваційний пристрій, що поєднав у собі ефективне провітрювання та зручне управління. Домовент ПСА 100 пропонує реверсивний цикл, при якому протягом 60 секунд відбувається приплив повітря, а після закінчення — починається витяжка, яка триває протягом того ж самого періоду часу. Такий безперервний хід роботи забезпечує свіжість та комфорт у приміщенні. Домовент ПСА 100 обладнаний двома швидкостями роботи, які дають можливість налаштувати його під особисті потреби та переваги.
За конструкцією теплообмінника:
-
трубчасті рекуператори;
-
пластинчасті;
-
ребристі;
-
оребрені та інші.
Найпоширеніший — трубчастий рекуператор. Він являє собою теплообмінний пристрій, в якому одне середовище рухається трубами, а друге контактує з поверхнею тих самих труб. В результаті в теплообміннику трубчастого рекуператора відбувається передача теплової енергії від гарячішого середовища до холоднішої.
За матеріалом, з якого виготовлений теплообмінник:
Важливо, що на відміну від інших сучасних систем активної вентиляції, пристрій рекуператора не має в собі вбудованого нагрівача повітря.
Монтаж провітрювачів з рекуперацією дозволяє:
-
підвищити ефективність побутової та промислової систем вентиляції;
-
знизити споживання теплової й електричної енергії;
-
створити комфортний мікроклімат у приміщенні.
Рекуператори повітря відіграють ключову роль у сучасних системах вентиляції, забезпечуючи енергоефективність та комфортний мікроклімат. Їх застосування дозволяє суттєво знизити витрати на опалення та кондиціювання, створюючи оптимальні побутові умови для здоров'я та благополуччя. Впровадження рекуператорів сприяє екологічній відповідальності та більш раціональному використанню природних ресурсів.